cil
27 آذر 1401 - 17:14

ظرفیت بسیج برای رفع نیازهای استان سمنان به‌کارگیری شود

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به ظرفیت ارزشمند بسیج در راستای خدمت‌رسانی به مردم گفت: باید از ظرفیت بسیج برای رفع نیازهای استان سمنان استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی ظهر امروز در گردهمایی سالانه مجمع بسیج استان سمنان به مسائل مطرح‌شده از سوی نمایندگان کارگروه‌های مختلف این مجمع در نشست سالیانه آن اشاره کرد و اظهار داشت: این جلسه نشان داد اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی که در اقشار بسیج انجام می‌شود قابل‌اجرا بوده و امکان تحقق آن وجود دارد.

وی با اشاره به اقدامات مطالعاتی صورت گرفته در راستای ظرفیت‌های توسعه‌ای استان سمنان و نحوه مواجهه با مشکلات پیش روی آن از سوی بسیجیان اقشار مختلف در کارگروه‌های مجمع بسیجیان استان سمنان تصریح کرد: ظرفیت‌هایی که در کارگروه‌های ذیل مجمع بسیج در این نشست به آن اشاره شد؛ باید احصاء شود.

امام‌جمعه سمنان با بیان اینکه باید در کارگروه‌های مختلف بسیج، ظرفیت‌های توسعه استان سمنان دیده‌شده و بر اساس نیازها، اولویت‌بندی برای اقدامات مناسب صورت گیرد افزود: ظرفیت‌های توسعه‌ای بسیاری در استان سمنان وجود دارد که باید شناسایی شود.

 مطیعی با بیان اینکه بسیج با کمترین هزینه و بیشترین تلاش جدیت و جهاد، همواره به بهترین نتیجه را در راستای خدمت به مردم رقم‌زده است خاطرنشان کرد: هر جا که بسیج وارد میدان شد؛ اقدامات با بهترین نتیجه و خروجی همراه بوده است.

وی با تأکید بر اینکه بسیج باید در تمام حوزه‌ها مانند موتور محرکه عمل کرده و دیگران را نیز تشویق به اقدامات جهادی کند عنوان کرد: هر کار و حرکت و اقدامی نیاز به معرفت و شناخت از مسائل دارد؛ بنابراین درباره زمینه‌های کارها باید اندیشیده شود و بسیج بستر مهمی برای اقدام عالمانه و از روی شناخت در مسیر توسعه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان از "پیری جمعیت" و کاهش نرخ رشد آن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات و چالش‌ها پیش روی این استان یادکرد و با اشاره به مطالعات صورت گرفته در یکی از کارگروه‌های مجمع بسیج استان سمنان در این زمینه تصریح کرد: ضرورت دارد تا از ظرفیت مطلوب مجمع بسیج استان سمنان برای پیشبرد امور استفاده شود و در این زمینه نیز باید موضوع از سوی مسئولان به مجمع بسیج استان ارجاع تا بسیجیان روی این مهم کار پژوهشی انجام دهند.

انتهای پیام/363/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 918265