cil
03 بهمن 1401 - 15:13

اجرای 570 طرح اشتغالزایی در هرمزگان در یکسال اخیر

مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه هرمزگان گفت: در یکسال اخیر در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارآفرینی و اشتغالزایی افزود: بسیج سازندگی با منابعی که در قالب تسهیلات قرض الحسنه در اختیار داشت با 32 میلیارد تومان بیش از 570 طرح اشتغالزایی را با پرداخت تسهیلات حمایت و به کمک کارآفرینان مردمی برای حداقل 1200 نفر فرصت شغلی ایجاد کرد.

مجتبی رحیمی مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی استان هرمزگان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس در خصوص حمایت از عرصه کارآفرینی و اشتغالزایی گفت: مسئله بیکاری و حمایت از معیشت مردم در اولویت برنامه تمام مسئولین قرار گیرد و همه دستگاهها در کنار هم باید ظرفیتها را به میدان بیاورند و مسیر شروع فعالیت یک کارآفرین را ساده تسهیل و روان سازند.

وی با بیان این باید از بروکراسی ها و موانع بی مورد خودداری کرد، عنوان داشت: مردم امروز اگر حمایت شوند خودشان می توانند از مشکلات احتمالی در مسیر تولید وعرصه مورد نظر خود عبور کنند این شرایطی است که از حداقلهای حمایتی مانند تسهیلات و مجوزها بهره مند شوند.

مجتبی رحیمی در خصوص عملکرد بسیج سازندگی در یکسال اخیر در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارآفرینی و اشتغالزایی افزود: بسیج سازندگی با منابعی که در قالب تسهیلات قرض الحسنه در اختیار داشت با 32 میلیارد تومان بیش از 570 طرح اشتغالزایی را با پرداخت تسهیلات حمایت و به کمک کارآفرینان مردمی برای حداقل 1200 نفر فرصت شغلی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: از سال 1397 که صندوقهای قرض الحسنه توسط بسیج سازندگی در استان هرمزگان راه اندازی شد بیش از 600 صندوق در مناطق روستایی و شهری ایجاد که با مدیریت و محوریت مردم اداره می‌شوند و توانسته اند بیش از 4هزار فرصت شغلی با کمک آورده های مالی مردم با هدف پایدار سازی و توسعه مشاغل خانگی ایجاد نمایند که کمک به تقویت معیشت خانواده ها و محرومیت زدایی نموده است.

مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی هرمزگان در پایان افزود: در سال 1401 و 1402 فعالیتهای بسیج سازندگی در زمینه اشتغالزایی ادامه خواهد داشت وبیش از 150 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در اختیار دارد که در حمایت از اشتغالزایی به افرادی که شرایط دریافت تسهیلات را دارند پرداخت خواهد کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 992981